Menü

Bir İnsan Yetiştirmek

Bir İnsan Yetiştirmek
Kitabın Yazarı: Ross W. Greene
Bir İnsan Yetiştirmek
  • Stok Adedi: 2
  • Yayınevi: KRONİK KİTAP
  • ISBN: 9786257631358
  • Cilt Durumu: karton kapaklı
  • Basım Tarihi: 2021
  • Boyutlar: 13.5 x 21
  • Kağıt Tipi: ithal
  • Sayfa Sayısı: 288
40,00 TL
Vergiler Hariç: 40,00 TL

Tipik Ebeveynlik Yaklaşımlarını

Yeniden Düşünmek İçin Güçlü Bir Gerekçe


Ebeveynlerin önemli bir görevi vardır: Çocuklarının kim olduğunu -becerileri, tercihleri, inançları, değerleri, karakterleri ve hedefleri- keşfetmek, bunu kabullenmek ve sonra buna göre bir hayat sürdürmelerine yardımcı olmak. Yine de konu nereden başlamak gerektiğine gelince bugünlerde pek çok ebeveyn bocalıyor.

Çocuklarının bağımsız olmasını istiyorlar, ancak kötü seçimler yapacaklarsa değil. Aşırı baskıcı olmaktan kaçınmak istiyorlar; ancak sonucunda kural tanımaz, saygısız bir çocukları olacaksa değil. Çocuklarıyla iyi bir ilişkileri olsun istiyorlar, ancak otoritelerini kaybetmelerine sebep olacaksa değil. Gerçekten duyulmak istiyorlar, ancak çığlık atarak değil.


Görevinizin, bir kil öbeğini (çocuğunuzu) öngördüğünüz biçime sokmak olmadığını fark edin: O bir kil öbeği değil ve sizin de bu tür bir gücünüz yok.


Bir ebeveyn olarak en çok istediğiniz şey etkilemektir, kontrol etmek değil. Bu etkiyi yapmanın da birden fazla yolu var. Bir yol güç ve baskıdan geçer ama başka bir yol daha var; iletişimi artıran, ilişkileri iyileştiren ve Gerçek Dünya’da karşılarına çıkacak şeylere çocukları daha iyi hazırlayan bir yol.

Tanınmış çocuk psikoloğu ve New York Times çok satan yazarı Ross W. Greene, daha iyi bir ebeveyn-çocuk ilişkisinin nasıl geliştirileceğini açıklarken aynı zamanda empati, dürüstlük, dayanıklılık ve bağımsızlık gibi duyguları besliyor. Sorunları işbirliği içinde çözme modeli sayesinde her iki tarafa da gelişmek için alan tanıyan, bir gün kanatlarını açıp uçması için çocuğunuza sağlam bir temel kazandıracak yönergeler ve ilham verici tavsiyeler sunuyor.


Bir İnsan Yetiştirmek; ebeveynler, öğretmenler ve diğer bakımverenler için oyunun kuralını değiştirecek.

Çocuğunuzla daha iyi bir ilişki kurmaya hazır mısınız?

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi